Hatay Haber Gündem

HATAY EKONOMİSİNE BAKAN KACIR’DAN TAM DESTEK

Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve beraberindeki Hatay heyet ziyaret ettikleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan tam destek aldı.

HATAY EKONOMİSİNE BAKAN KACIR’DAN TAM DESTEK
25 Ekim 2023 - 16:48

Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve beraberindeki Hatay heyet ziyaret ettikleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan tam destek aldı.

Ziyarette Vali Mustafa Masatlı’ya AK Parti Hatay Milletvekilleri Av. Adem Yeşildal, Hüseyin Yayman, Av. Abdulkadir Özel, Kemal Karahan, MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve AK Parti geçmiş dönem milletvekili Orhan Karasayar eşlik etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ziyarette yaptığı açıklamada; “Ülkemizin dört bir yanında sanayinin gelişimi için hep birlikte çalışıyoruz. Hatay ilimizin asrın felaketi sonrası yeniden inşa sürecinde, sanayinin yeniden canlanması için bakanlık olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

YILMAZ: ANTAKYA’DA TÜM SEKTÖRLERİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ise ziyaret hakkında yaptığı sosyal medya paylaşımında; “ Hatay Valimiz Sayın Mustafa Masatlı, Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz, İl Başkanımız ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih KACIR Bey’i ziyaret ettik. Sayın Bakanımız ile Şehrimizde devam eden projelerle ilgili görüşme gerçekleştirdik. Sayın Bakanımıza, Hatay ve Antakya’mıza gösterdiği yakın ilgi ve katkılarından ötürü çok teşekkür ediyorum.” Sözlerine yer verdi. Hatay’ın tarımdan sanayiye, teknolojiden kültür ve sanata bir bütün olarak yeniden ayağa kaldırılacağını sözlerine ekleyen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz; “Sevdamız Antakya için elini taşın altına koyan, şehrimizin yeniden inşası için gayret gösteren başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve nezdinde tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, Hatay Valimize, kaymakamlarımıza, Cumhur İttifakının il ve ilçe başkanları ile tüm teşkilat üyelerine, belediye başkanlarımıza ve tüm kurumlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Antakya’mız birlik beraberlik çatısı altında, hepimizin gayretleri ile yeniden inşa edilecek.” dedi.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem