HBB KENT GENELİNDE YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

HBB KENT GENELİNDE YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

ABONE OL
3 Şubat 2024 14:59
HBB KENT GENELİNDE YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi Amanoslarda kardan kapanan yolların yanı sıra Samandağ ve Antakya ilçelerinde yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Samandağ ilçesi Tomruksuyu Bedi Sabuncu Caddesi’nde başlatılmış olan beton asfalt çalışmaları tamamlanmış olup aynı mahallede bulunan Sivriler Caddesi’nde asfalt serimi öncesi zemin hazırlık çalışmalarına ise devam ediliyor. Ayrıca HBB ekipleri, Antakya Akasya Mahallesi’nde depremden sonra tahribata uğrayan ve yayaların yürümekte zorluk çektiği kaldırımların onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor. İl genelinde vatandaşların konforlu ve güvenli ulaşımına yönelik tedbirler aldıklarını ifade eden Büyükşehir yetkilileri, şehir yaşamının iyileştirilmesi amacıyla ulaşım altyapılarını güçlendirme çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Yetkililer, çalışmalarına mesai kavramına bağlı kalmadan geceleri de devam ettiklerini vurguladı.

KARLA KAPANAN YOLARI BÜYÜKŞEHİR TEMİZLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), geçtiğimiz günlerde karla kaplanan Amanos Dağlarında yol açma çalışmaları gerçekleştirdi. HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Hassa ilçesi Amanos eteklerindeki yerleşim yerlerinin ulaşımını sağlamak amacıyla karla kaplı yollar iş makineleriyle açıldı. Kırıkhan Kurtlusarımazı, Belen Benlideresi ve İskenderun Kaledibi Mahallerinde karla mücadeleye hız veren Büyükşehir ekipleri, Hassa’da ise Ebelekli, Demircikli Alan ve Koçoluğu yaylalarında 120 cm’yi bulan kar kütlesi temizlenerek yollar kullanışlı hale getirdi. Bölgede rahat bir ulaşım imkânı ve güvenli bir yaşam alanı sağladıklarını aktaran HBB yetkilileri, özellikle hayvancılık yapan üreticilere ve yayla sakinlerine rahat bir nefes aldırdıklarını aktardı. Ayrıca yetkililer, karla mücadele ekiplerinin teyakkuz halinde olduğunu ve çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.