Hatay Haber Gündem

KOÇAK: TRAFİKTE CAN PAZARI

Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, Hatay’da her geçen gün kötüye giden ve bir türlü çözüm üretilemeyen Honda Kavşağı hakkında açıklamalarda bulundu.

KOÇAK: TRAFİKTE CAN PAZARI
18 Ekim 2023 - 10:30

Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, Hatay’da her geçen gün kötüye giden ve bir türlü çözüm üretilemeyen Honda Kavşağı hakkında açıklamalarda bulundu.

Koçaık, “Trafikte bir ambulansın kavşaktan çıkması 15 dakikayı buluyor. Trafikte adeta can pazarı yaşanıyor. Her gün onlarca video paylaşılıyor. Sık sık trafik kazalarına, sinirleri zaten gergin olan vatandaşların kavgalarına şahit oluyoruz. Kimse, bu çileden bizi kurtaracak çalışmalardan bahsetmiyor” diyerek tepki gösterdi.

“5 İLÇEYE AÇILAN KAVŞAK OLUR MU?

Hafriyat Kamyonları, kepçeler derken zaten dar olan Honda Kavşağı’nın hemen yanına kurulan Prefabrik çarşıların da trafiği etkilediği yönünde konuşan Koçak, “6 Şubat depremlerinden önce bile Honda Kavşağı Antakya’nın en büyük problemleri arasında yer alıyordu. Düşünün ki bir yol 4 hatta 5 ilçeye doğrudan ayrılsın ve o yol Antakya’nın girişinde olsun. Maalesef kavşak; Defne, Samandağ, Yayladağı, Altınözü ve Reyhanlı yol ayrımının merkezinde yer alıyor. Tüm trafik burada birikiyor ve 30-40 dakikaları bulan bekleyiş başlıyor. Depremzede vatandaşlarımız bununla beraber bir de hafriyat kamyonlarının getirdiği sorumsuzluk ile mücadele etmek zorunda kalıyor” dedi.

“KAZALAR ARDI ARDINA GELİYOR”

Çevreyolu yetersizliğine ve trafik denetimsizliğine de değinen Koçak, “Bir yolda neredeyse herkes kafasına göre trafikte hareket ediyor. Emniyet şeritleri sürekli dolu. Polis memurlarımız trafik cezası uygulamaktan kaçınıyorlar. Çoğu şoför kaldırıma çıkarak araç kullanıyor. Bu kadar olmaması lazım. Gerekli çalışma ve düzenlemelerin alınması gerekiyor. Biz Antakya’lılar olarak bu kaostan sıkıldık” şeklinde konuştu.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem