MASATLI: KADINLAR, YAŞANABİLİR DÜNYANIN MİMARLARIDIR

MASATLI: KADINLAR, YAŞANABİLİR DÜNYANIN MİMARLARIDIR

ABONE OL
8 Mart 2024 20:39
MASATLI: KADINLAR, YAŞANABİLİR DÜNYANIN MİMARLARIDIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, kadınların toplumun temel direği ve insanların onuru olduğunu belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kadınlar, yaşanabilir dünyanın mimarlarıdır diyen Masatlı, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Dünyanın her köşesinde kadınlar sessiz kahramanlar gibi hayatın muhteşem döngüsünde yer alırken, sevginin ve umudun taşıyıcıları olarak gerek aile içerisinde gerek toplum vicdanında müstesna bir değere sahiptirler. İnsanın özünde var olan şefkatin ve sevginin insani boyuttaki kaynağı kadınlar, yaşamın birçok deneyimi içinde sevinçleriyle, acılarıyla ve umutlarıyla insanlığın kolektif bilincine her dönemde katkıda bulunmuşlardır. Toplumun temel direği, ailelerin kıymetli incisi ve insanlığın onuru olan kadınlar, yaşanabilir dünyanın mimarlarıdır.

Peygamber efendimiz (SAV) “Kadınlar Size Allah’ın Emanetidir” hakikati uyarınca bizlere ve topluma büyük ve hassas bir sorumluluk yüklemiştir. Bu anlayışla tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlerde statüsü hep tartışılan kadınlar büyük Türk milletinin tarihindeyse anne, eş, evlat ve kardeş olarak hep hak ettiği konumda ailenin ve toplumun merkezinde olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kadınlarımızın eğitimini ve meslek sahibi olmalarını teşvik ederek eğitimden sağlığa ekonomiden siyasi hayata toplumsal yaşamın her alanında onların aktif olarak var olmasına önem vermiştir. Türkiye’mizin güçlü bir ülke olmasını, kadınların aydın ve faziletli olmasına bağlı olduğunu söyleyerek, Türk kadınının dünya kadınları arasında saygın bir yere sahip olduğunu vurgulamıştır.

Asırların afeti olan 6 Şubat depreminin yaralarını ancak kadınlarımızın desteği ve gücüyle aşabileceğimiz ve kadim şehrimizin yeniden inşa ve ihyasında onlara her zor dönemlerde olduğu gibi ihtiyacımız olduğu asla unutulmamalıdır. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzda da kadınlarımızla omuz omuza yürüyerek her bakımdan büyük Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle eğiten, yetiştiren, üreten ve yüreğindeki sevgi ve şefkatle dünyayı yaşanılır kılan milletimizin asaletinin timsali tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarken, kadınlarımızın daha güçlü olduğu aydınlık yarınlar temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.