MEHMET ÖNTÜRK HBB BAŞKANLIĞI YOLCULUĞUNU BAŞLATTI

MEHMET ÖNTÜRK HBB BAŞKANLIĞI YOLCULUĞUNU BAŞLATTI

ABONE OL
20 Ocak 2024 17:59
MEHMET ÖNTÜRK HBB BAŞKANLIĞI YOLCULUĞUNU BAŞLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, aday tanıtım toplantısı ile başkan adaylığı yolculuğunu başlattı.

İlk olarak baba ocağı Kırıkhan ilçesine giderek babası merhum Bekir Öntürk’ün mezarını ziyaret eden Mehmet Öntürk, ardından Antakya Şehitliği ve deprem şehitliklerini ziyaret etti. Mezarlara çiçek bırakan Öntürk, Antakya Kapalı Spor Salonu’nda binlerce vatandaşın katılımıyla aday tanıtım toplantısına katıldı. Aday tanıtım toplantısına Mehmet Öntürk’ün yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Kemal Karahan, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Erdoğan, MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, AK Parti ve MHP’li ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yönetimleri ile binlerce Hataylı vatandaş katıldı.

ÖNTÜRK: HATAY’I AK BELEDİYECİLİK İLE BULUŞTURACAĞIZ

Hatay’ı AK Parti belediyeciliği ile buluşturacaklarını belirten Öntürk, depremle yıkılan Hatay’ı AK Parti belediyeciliği ile ayağa kaldıracaklarını kaydetti. AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, Hatay’ı AK Parti belediyeciliği ile ayağa kaldıracaklarını kaydetti. Öntürk konuşmasında; “CHP zihniyetinin Hatay’ı getirdiği hal ortada. Bu durumun değişmesi için 31 Mart’a kadar el ele çalışarak Hatay’ı AK Parti belediyeciliği ile buluşturacağız. Kentimizi ayağa kaldıracak çalışmalara imza atarak yeni Hatay’ı hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YEŞİLDAL: HATAY’I HAK ETTİĞİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ

AK Parti Hatay Büyükşehir Tanıtım Toplantısı’nda konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal; “Hatay deprem öncesinde de imar düzenleme ve yapı stoğunda rezalet durumdaydı. Hatay bu afetin üstesinden gelecek. Hatay’ın ayağa kalmasının hangi yoldan geçtiğini Hataylılar bilir. Siyasi eğilimleri bir kenara bırakıp çalışmalıyız. Depremden öncede Hatay İmar düzenleme, yapı stoku, altyapı noktasında rezalet durumdaydı. Bunları düzeltmek zorundayız. Hatay’ı hak ettiği noktaya birlikte taşıyacağız” dedi.

YAYMAN: CHP ZİHNİYETİNİN HATAY’I GETİRDİĞİ NOKTA ORTADA

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman konuşmasında; “CHP zihniyetinin Hatay’ı getirdiği nokta ortadadır. 31 Mart akşamı Hatay’da HBB’yi almaya yemin ediyoruz. CHP zihniyetinin Hatay’ı getirdiği nokta ortadadır. Büyükşehir Belediye Başkanı ortada yok. 2 yıldır meclis toplantısına dahi katılmadı. Yangın olur ortada yok. Sel olur ortada yok. Deprem olur ortada yok” ifadelerini kullandı.

ALTAY: HATAY ESKİSİNDEN DAHA GÜZEL OLACAK

MHP Hatay İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay da; “Hatay eskisinden daha güzel olacak. 10 yıldır HBB hizmetlerden mahrum insanlarımız layık olmadığı durumdadır. 40 asırlık Türk bu durumdan kurtulmak zorundadır. Kurtuluşun reçetesi Cumhur İttifakıdır. Hatay makus tarihini yenecektir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı katılımcıları selamlayarak 31 Mart’a dek durmaksızın çalışacaklarını kaydetti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.