MKÜ TIP FAKÜLTESİ 11. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

MKÜ TIP FAKÜLTESİ 11. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

ABONE OL
7 Temmuz 2023 09:55
MKÜ TIP FAKÜLTESİ 11. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet töreni Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, Hatay Vali Vekili Gökay İçen, Antakya Kaymakamı Mustafa Maslak, Defne Kaymakamı Mesut Çoban, İl Sağlık Müdürü Tunga Barçın,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Turan, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen ve yanı sıra fakülte dekanları, öğretim üyeleri ile öğrenciler ve aileler katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası dönem birincisi Feray Okay’ın konuşması ile başladı. Konuşmasına 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden hocalarını ve arkadaşlarına anarak başlayan Okay, altı senelik zorlu eğitim süreçlerinde her daim desteklerine esirgemeyen ailelerine, arkadaşlarına ve üzerlerinde emeği olan hocalarına teşekkür etti.

ÖNLEN İYİ HEKİM OLMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Prof. Dr. Yusuf Önlen yaptığı konuşmada iyi hekim olmanın önemine değindi. İyi hekimliğin hastaya dokunabilmeyi, hastaya güven verebilmeyi, hastayı anlayabilmeyi, hastanın sorduğu sorulara açıklayıcı ve tatmin edici cevaplar verebilmeyi, araştırmayı, okumayı, kendini yenilemeyi ve fedakârca çalışmayı gerektirdiğini belirtti. 

EREN: AİLELERİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Törene katılan konukları selamlayarak konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Veysel Eren: “Depremin ilk saatlerinden itibaren başta hastanemiz olmak üzere kampüsümüzün, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için güvenli liman haline gelmesi için canla başla çalıştık. O meşum gecenin sabahında kapanan yolları aşarak geldiğimizde karşılaştığımız manzara adeta mahşeri andırmaktaydı. Ayakta kalan tek sağlık kuruluşu olan hastanemize binlerce vatandaşımız tedavi umuduyla akın etmişti. Depremin ilk gününden itibaren insan üstü bir çabayla çalışan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın hikayesi bu olaya ilişkin yazılacak her vesikanın ilk paragrafında yer almalıdır. Mezuniyetinizden sonra örnek almanız gereken kişiler bu salonda aranızda bulunuyor.

Hocalarınız gibi cesur onlar gibi kendini ülkesine adamış birer hekim olmanız bizler için sonsuz bir gurur kaynağı olmaya yetecektir. Sizler birçok hekim adaya arkadaşınız tecrübe etmediği önemli sınavları vermiş olarak mezun oluyorsunuz. Teorik eğitimde kısmen eksiklikleriniz oldu ancak yaşadıklarımız ve bu yaşadıklarımızdan öğrendiklerimiz bizlere teorik eğitimden alacaklarımızdan çok daha fazlasını öğretti. Savaşın, küresel salgınların ve nihayetinde büyük bir afetin tanıkları olarak bu zorlu alanlarda hem topluma faydalı olmak, hem kendinizi geliştirmek için sorumluluklarını aksatmadan çalışarak mezun olmaya hak kazandınız. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Bu zorlu süreçlerde kendilerini sizlerin eğitimine adayan ailelerinizi sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

DÖNEM BİRİNCİSİ KÜTÜĞE DÖNEM LEVHASINI ÇAKTI

Yapılan konuşmalar sonrası dönem birincisi Feray Okay tarafından mezuniyet kütüğüne dönem levhası çakıldı. Ardından gerçekleştirilen diploma takdimi sonrasında ise Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen tarafından hekimlik yemini yaptırıldı. Tören, mezun öğrencilerin keplerini havaya atması ile sona erdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.