SAVAŞ: HATAY HEPİMİZİN, HATAY SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ

SAVAŞ: HATAY HEPİMİZİN, HATAY SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ

ABONE OL
20 Şubat 2024 20:26
SAVAŞ: HATAY HEPİMİZİN, HATAY SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından aday gösterilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, halk toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Savaş’ı HBB Yerleşkesi Antakya EXPO Alanı Amfi Tiyatroda karşılayan binlerce vatandaş ‘Bir Daha Lütfü Savaş’, ‘Hatay Lütfü Savaş’a Emanet’ sloganları, Türk bayrakları ve meşaleler ile karşıladı.

Toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile deprem şehitleri adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

SAVAŞ: DİNLENMEMEK İÇİN YOLA ÇIKANLAR ASLA YORULMAZLAR

Toplantıda yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Savaş, “ İnsanlar için en önemli duygu sevgidir. Daha önemlisi de sevildiğini hissetmek. İki gün içerisinde ne kadar sevildiğimi bana hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biz sizlerle on beş yıl önce bu yola çıktık. Dinlenmemek için yola çıkanlar asla yorulmazlar. Birileri yolumuza hep engel koydu. Ama biz sizler ile hiçbir zaman yılmadık, yorulmadık, tükenmedik. Kararlıydık çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti şehrimiz sizlere emanet. Türk bayrağı altında hep birlikte Hatay’a sahip çıkıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay için kurtuluş ve kuruluş mücadelesi verdi. Atamızı seviyoruz ve emanetine sahip çıkıyoruz” dedi.

“HATAY’IMIZDA HER ZAMAN BİRBİRİMİZE SARILMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Hatay’ın tüm renklerini eşit gördüğünü ifade ederek her zaman bu hizmet anlayışı ile hareket ettiğini sözlerine ekleyen Savaş, “ Çıktığımız yolda azim, güç, akıl, vicdan ve yürek gerek. O yürek hepimizde var. Hatay halkı olarak Türk bayrağı altında bir ve bütün olduk. 15 yıldır Hatay’ı bana emanet ettiniz. Güvendiğinize teslim ettiniz. Güven her şeyin başı. Her zaman birbirimize sarıldık. Hatay’ımızda her zaman birbirimize sarılmaya devam edeceğiz. Hatay Bizim Canımız. Hatay’ın 15 ilçesi de bizim canımız. Sizler de bizim canımızsınız. Biz Atamızın bize emanet ettiği serhat şehiriz. ” açıklamalarında bulundu.

“BU SEÇİM ATATÜRK’ÜN SEVDASI VE EMANETİ OLAN ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKILMASI GEREKEN BİR SEÇİM”

Savaş konuşmasının devamında, “ Biz hükümeti yanımızda görmek istedik. Devletimiz ile alakalı sıkıntımız yok. Ama Atatürk’ün makamında olan Sayın Cumhurbaşkanı Hatay’ın garip ve mahzun bırakıldığını ifade etti. Deprem sonrasında da geç kalındığını söyleyerek herkesten özür diledi. Ben Hatay garip ve mahzun olmasın diye adayım. Hatay halkı mücadeleci bir toplum. Yürekli insanlarımız ile şehrimizi modern bir şehir yapacağız. Hatay’ı ranta teslim etmemek için aday oldum. Bu seçim, iktidar partisi ile muhalefet arasında geçecek bir seçim değil! Bu seçim Atatürk’ün sevdasına, Atatürk’ün emanetine sahip çıkanlarla, Atatürk’ün memleketini, Atatürk’ün emanetini pas geçenler arasında olacak bir seçimdir. Bizi yalnız bırakanlara şehrimizi teslim etmeyeceğiz. İktidar yüzde 60-65 ile seçimi kazanıyordu. Öyle bir şey olamaz. Atatürk’ün emaneti olan bu şehri bizi yalnız bırakanlara teslim edemezdik. Hatay hepimizin. Hatay sevdamızdan vazgeçmeyiz. Sizleri çok seviyorum. Önümüzdeki seçimlerde şimdikinden daha fazla oy alacağız. Hatay için daha iyisini yapacağız. Genel Başkanımız Özgür Özel’e, partimize, yetkili kurullara, paydaşlarımıza ve yol arkadaşlarımıza verdikleri destek için çok teşekkür ederim. 31 Mart akşamı Hatay’a söz söyleyenlere cevap vereceğiz.” dedi.

TOKDEMİR: LÜTFÜ SAVAŞ HER ZAMAN HALKINI KUCAKLAYARAK HİZMET ETTİ

Toplantıda konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Geçmiş Dönem Milletvekili İsmet Tokdemir, “Bugün şehrimiz enkaz altında. Kimse bizi garip mahzun göremez. Hatay bunu sandıkta en güzel şekilde cevap verecektir. Önümüzde zorlu süreç var. Ama 2014 yılından beri Hatay’ımız Lütfü Başkanımız ile devam etti. Kimse bizi yolumuzdan döndüremeyecek. Lütfü Başkanımız hiçbir zaman insanlar arasında ayırım yapmadı. Hatay halkını kucaklayarak hizmet etti. Yeniden sizlerle Lütfü Savaş’ı başkan yapacağız” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: HATAY’A SAHİP ÇIKAN LÜTFÜ SAVAŞ’A SEÇİMİ KAZANDIRACAĞIZ

Savaş’ın herkesi kucaklayan bir anlayış ile hareket ettiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Geçmiş Dönem Milletvekili Suzan Şahin, “ Bugün 31 Mart bayramımızın ilk günü. Lütfü Savaş’a Hatay’ı teslim edeceğiz. Çünkü biz hiçbir şeyi unutmadık. Bizi 6 Şubat’ta yalnız bırakan zihniyetlere Hatay’ı kazandırmayacağız. Bu irade ile hiçbiri seçimi kazanamaz. Onların dertleri Hatay’ın demografik yapısını değiştirmek. Hatay bizim canımız, biz Hatay’ı ayağa kaldıracağız diyenlerdeniz. Zaman kaybetmeden, umudumuzu kaybetmeden Hatay’a sahip çıkan Lütfü Savaş’a seçimi kazandıracağız. Yolumuz uzun ve meşakkatli ama herkes Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Lütfü Savaş sevdalısı. Onun yüreği gökkuşağı gibi herkese açık. Herkesi kucaklayan kalbi var. Hatay’da Lütfü Savaş kazanacak” açıklamalarında bulundu.

KARA: HÜR VE ÖZGÜR İRADE İLE HATAY’DA CUMHURİYET HALK PARTİSİ KAZANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Milletvekili Nermin Yıldırım Kara da , “ 6 Şubat’ta terk edildik. Hatay’ın sahipsiz kaldığını ve tek başına kaldığını da biz yaşadık. Hatay’da hiç kimseye ve siyasi iradeye düşünmeden hizmet istedik. İktidar şantajla oy vermezseniz size hizmet etmeyiz dedi. Bu iradeye boğun eğmeyeceğiz. Hatay halkı tehditlere boyun eğmez. Hür ve özgür irade ile Hatay’da Cumhuriyet Halk partisi kazanacak” diye konuştu.  

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.