SAVAŞ: HATAY’DA İKTİDARIN BELEDİYE SAYISI AZALACAK

SAVAŞ: HATAY’DA İKTİDARIN BELEDİYE SAYISI AZALACAK

ABONE OL
23 Mart 2024 15:50
SAVAŞ: HATAY’DA İKTİDARIN BELEDİYE SAYISI AZALACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 31 Mart Yerel Seçimlerine az bir süre kala Yayladağı ve Samandağ’da seçmenlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

İlçelerde birçok mahalleyi ziyaret eden HBB Başkanı Savaş, muhtarlar, çiftçiler, esnaflar, iş insanları, STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldiği toplantılarda 15 yıllık belediye başkanlığı döneminde siyaset değil, hizmetler yaptığını vurguladı. Samandağ’da HBB’nin yeni projeleri ile ilgili bilgiler veren Savaş, Hatay’ın İyileşme Planı çerçevesinde vatandaşlara müjdeler verdi.

“8 MAHALLENİN İÇME SUYU HATTI İHALESİNİ HAFTAYA YAPIYORUZ”

Meydan, Sutaşı, Çöğürlü, Tekebaşı, Koyunoğlu, Mızraklı ve Yeşilköy, Kuşalanı’nın da içinde yer aldığı ve 8 mahalleyi kapsayan içinde su depolarının yapımının da yer aldığı içme suyu hattı projesinin ihalesinin haftaya yapılacağını bildirdi. Savaş, yakın zamanda ise kanalizasyon ve arıtma tesislerinin de ihalesini yapılacağını kaydederek çalışmalara da yaz aylarında başlanacağını aktardı.

“SAMANDAĞ’DA ALTYAPI VE İÇME SUYU SORUNU BİZ ÇÖZDÜK”

Savaş, “22 yıllık iktidar, muhalefet partisinde olduğu için Samandağ Belediyesine hizmet götürmeyerek ilçemizi hep ihmal etti. Samandağ’a selam vermeyenler seçim zamanı vaatlerde bulunuyorlar. İnsanlarımızın duyguları ile oynuyorlar. Tehdit ve korkuyla seçim kampanyası yürütüyorlar. Vatandaşlarımızı da mağdur etti. Hatay’ın ve Samandağ’ın bizden önce altyapı sistemleri yok denecek kadar azdı. Bizimle birlikte Samandağ’da altyapı ve içme suyu sorunu büyük oranda çözüldü. Hem projelerimiz hem de finansmanlarımız hazır. Yaz aylarında 50 yıllık ömre sahip dev altyapı projelerimizi hayata geçireceğiz.” açıklamalarında bulundu.

“ÜÇ ÖNEMLİ KONUDAN DOLAYI TEKRAR ADAY OLDUM”

HBB Başkan adaylığı sürecinde yıpratılmaya çalıştığını hatırlatan Savaş, “Suriye’de barış istiyoruz ve Suriyelilerin geri dönmelerini istiyoruz, Hatay’ın büyük inşaat işlerinin dışarıdaki firmalar yerine Hatay firmalarına verilmesini istiyoruz, bunlar için ve yıkılan evlerinin duvarlarına ‘Geri döneceğiz.’ diye yazan Hataylıların memleketlerine tekrar dönebilmeleri için yeniden aday oldum. Gençlerimiz Hatay’dan göç etmesin göç edenler de geri dönsün diye çalışmalar yapacağız. ” dedi. Cumhurbaşkanı’nın Hatay’a yardım etmediğini söyleyen Savaş, gerçekleri Hataylıların yüzüne söylediğini belirterek belediyelerin bütçelerinin kanun ve yönetmeliklerle belirlendiğini ve hiç kimse tarafından artırılamayacağını ya da azaltılamayacağını ifade etti.  Ayrıca Hatay’da, iktidarın belediye sayısını düşüreceklerini ve HBB Meclisinde dengeleri lehlerine karşı değiştireceklerini iletti.

“POLİTİK GÖZLE DEĞİL İNSANİ GÖZLE BAKARAK HİZMET EDİYORUM”

Başkan Savaş, Yayladağı’nda yaptığı açıklamalarda beton asfalt, sathi kaplama, köprü, menfez, parke taşı, taş duvar gibi altyapı çalışmalarının yanı sıra içme ve yağmur suyu hatları, su depoları ve sondajlar gibi birçok çalışma yürüttüklerini belirtti. Tarımsal kalkınma programı kapsamında ise fide, tohum ve hayvan tırnağı bakımı yaptıklarını, bölgede toprak analizi çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve çilek yetiştiriciliği üzerine çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Savaş, bugüne kadar destek verenlere teşekkür ederek önümüzdeki seçimlerde de daha fazla destek beklediklerini dile getirdi. Politik gözle değil insani gözle bakarak hizmet ettiğini de sözlerine ekledi.

Başkan Savaş’a ziyaretlerinde Samandağ CHP İlçe Belediye Başkan Adayı Süleyman Bedir Abacı ve CHP ilçe belediyesi meclis üyesi adayları eşlik etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.