SAVAŞ: SAMANDAĞ BİZİM CANIMIZ

SAVAŞ: SAMANDAĞ BİZİM CANIMIZ

ABONE OL
14 Mart 2024 23:32
SAVAŞ: SAMANDAĞ BİZİM CANIMIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ ziyaretlerinde vatandaşlardan tam destek aldı.

Başkan Savaş, beraberindeki Samandağ Belediye Başkan Adayı Süleyman Bedir Abacı ile birlikte ilçeye bağlı Mağaracık, Cemal Gürsel, Yenimahalle’nin yanı sıra Samandağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu ve Şoförler, Bakkallar, Terziler ve Berberler Odası Başkanlarını, Samandağ Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahiloğulları ve esnafları, Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanımız Mahir Cebburoğlu ve Samandağlı mahalle muhtarları, Şeyh Ahmet Yazıcı ev sahipliğinde kanaat önderlerini, Samandağ Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifleri Başkanı Mahmut Hocaoğlu ve sanayi esnaflarını ziyaret etti.

SAMANDAĞ’IMIZI AYAĞA BİZ KALDIRACAĞIZ

Denizi, bereketli toprakları, insan gücü ile Hatay mozaiğinin en renkli ilçelerinden olan Samandağ’a yeni dönemde konuttan altyapıya, sosyal donatı alanlarından iş imkanı yaratacak projelere değin çok fazla hizmet kazandırılacağını kaydeden Başkan Savaş ziyaretlerde yaptığı konuşmada; “Samandağ ilçemizdeki seçim ofisimizde bizi coşkuyla karşılayan, bizim için yollara dökülen kıymetli hemşehrilerimle kucaklaştık. Hatay halkımıza yıllardır sevgiyle, samimiyetle, sadakatle hizmet ettik, aynı sevgi bağı ve sadakatle hizmet etmeye devam edeceğiz. Hatay’ın yeniden ayağa kalkmaya ama en çok birliğe ve bütünlüğe ihtiyacı var. Biz bunun için Hatay’ın her yerinde varız. Samandağ’ın içme suyu şebekelerini, altyapı ve yollarını yaptık. Şimdi yeni bir arıtma tesisimiz, 8 mahallemizde gerçekleştireceğimiz altyapı çalışmaları ve ilçemiz için hazırladığımız iki büyük sahil projemizle Samandağ’ın cazibesini arttıracak; ticareti ve turizmi canlandıracağız. Depremden dolayı esnafımız ekonomik anlamda zor zamanlardan geçiyor. Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne şehrimizin ekonomisini ve değerlerini yükselten esnafımıza destek olduk, desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Hatay’ımızın hizmet kadar birliğinin, bütünlüğün, kardeşliğinin korunmasına ihtiyacı var. Önceliğimiz üç dönemdir yaptığımız gibi asırlardır birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız Hatay’ımızın bu yapısını korumak olacak. Hatay’ın İyileşme Rehberini hazırladık. Ana strateji eylem planlarından biri olan mekansal iyileşmemiz için 17 strateji 74 eylem belirledik. Bilgimiz ve tecrübemizle şehrimizin tüm ışıklarını yeniden yakacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Savaş, kendisini tüm ziyaretlerinde ilgiyle karşılayan hemşehrilerine teşekkürlerini sundu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.