YAYMAN’DAN TARİHİ ADIM MKÜ ve ISTE’YE MÜJDE

YAYMAN’DAN TARİHİ ADIM MKÜ ve ISTE’YE MÜJDE

ABONE OL
23 Şubat 2024 12:20
YAYMAN’DAN TARİHİ ADIM MKÜ ve ISTE’YE MÜJDE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, akademik personellere geliştirme ödeneği müjdesi verdi.

Hatay’daki üniversitelerin Geliştirme ödeneğinin yükseltilmesinde sona gelindi.

Uzun zamandır Hatay’ın gündeminde olan ve bizzat Rektör Veysel Eren tarafından takip edilen konu hakkında olumlu gelişmeler yaşanıyor.

TBMM bahçesinden müjdelediği konuyla ilgili önemli adımlar atıldığını kaydeden Milletvekili Yayman bu düzenlemenin Hatay için tarihi adımlar olduğunu söyledi.

Özellikle MKÜ ve İSTE gibi iki güzide kuruma ev sahipliği yapan Hatay’da akademik personellerin maaşlarının Kahramanmaraş’taki personeller ile aynı seviyeye getirilmesi konusunda Rektörlerin ve akademik personellerin yoğun talebi bulunuyordu.

Bu taleplerin kendisine de iletildiğini belirten Yayman Ankara’da yapılan görüşmeler neticesinde konuyla ilgili çalışmaların sona erdiği müjdesini verdi.

YAYMAN KENDİSİNE YAPILAN ÇAĞRILARA SESSİZ KALMADI

Milletvekili Hüseyin Yayman, konuyla ilgili videolu açıklamasında; “Üniversitelerde rektörlerimizin takip ettiği akademik personellerinin maaşlarının iyileştirilmesine dair geliştirme ödeneği ile ilgili konunun çözümünde sona gelmiş bulunmaktayız. YÖK, Maliye Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Cevdet Yılmaz’ın olurlarıyla Hatay’da haksızlığa maruz kalan ve ödemeler bakımından sorun yaşayan personelimizin geliştirme ödeneği sorunlarını çözeceğiz.” dedi..

Yayman açıklamasında “Hatay deprem bölgesi ve mağduruz. Personelin buradan ayrılmak istediğini biliyoruz. İyileştirme ile personellerin Hatay’a gelmesi, Hataylı olanların da burada durması mümkün olacaktır.  Başta meslektaşlarım olan Hocalarımız olmak üzere Tüm vatandaşlarımıza bu müjdeyi de vermek istiyorum. Bu konuyu takip eden Rektörlerimiz Veysel Eren, Tolga Depçi ve tüm hocalarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.