BAŞKAN YILMAZ GENÇLERİN YUVALARINI KURDU

BAŞKAN YILMAZ GENÇLERİN YUVALARINI KURDU

ABONE OL
28 Şubat 2024 11:54
BAŞKAN YILMAZ GENÇLERİN YUVALARINI KURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, evlendirme kredisi alan gençlere destek olunması amacıyla nikahlarını bizzat kıyarak yuvalarını kurdu.

Aile ve Gençlik Fonu tarafından afet bölgesinde geçerli olmak şartıyla, 29 yaş altı yeni evlenecek çiftlere verilmekte olan 150 Bin liralık evlilik kredisi gençlere büyük kolaylık sağlıyor. Antakya Belediyesi Evlendirme Memurluğu da bu süreçte gençlere yardımcı olmak amacıyla randevu sistemini hızlandırdı. Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada gençlerin nikah tarihi alma konusunda e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerektiği, ancak sistemi hızlandırmaya yardımcı olmak amacıyla bireysel başvurulara bizzat randevu verdikleri belirtildi.

GENÇLERE ANTAKYA BELEDİYESİ KUCAK AÇTI

Açıklamanın devamında şunlar yer aldı; “Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da yaşanmıştı. Deprem sonrası devlet desteğiyle birçok vatandaş yeni bir hayata başladı. Yeni evlenecek çiftlere müjdeli haber ise Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulmasıyla gelmişti. Yaş şartı olarak 30 yaşını aşmamış vatandaşların müracaatta bulunabileceği devlet destekli 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz olan 150 bin TL evlilik kredisi için başvurular 15 Şubat’ta 28 ilde başladı. Gençlere yönelik sağlanan evlilik desteği yeni evlenecek çiftler tarafından olumlu karşılandı. Nisan sonrasına çok fazla nikah randevusu alma işlemleri başladı. E-Devlet üzerinden söz konusu krediye başvuru yaptıklarında nikah tarihleri sordukları için çiftler önceden nikah tarihi alıp sonra başvuru işlemini yapıyorlar. Bu uygulama çok güzel oldu. Bizim için çok iyi oldu. Diğer illerde de uygulanırsa daha güzel olur. Başvuruyu yapmak için nikah işlemlerini hızlandırdık. Aslında 150 bin TL yeni evlenenler için güzel bir avantaj. 2 yıl da ödemesiz aslında rahat bir şey. Yaş sınırı 29 ideal. 29 yaş üstü aşırıya kaçabilir. Yeni evlenenler için 150 bin TL güzel bir miktar. Bence iş görür ve güzel. 20’li yaşlarda evlenen çiftler çok fazla ve 30 yaş üstü evlenen çiftler çok fazla olmadığı için sınırlama çok mükemmel bir şey. Krediye başvuracak gençlerimize yardımcı olmak amacıyla nikah randevularını diledikleri zaman veriyoruz. Bağrıyanık Mahallesi Askeri Kışla karşısında bulunan evlendirme memurluğumuz hafta içi her gün sabah 08.30 ile akşam 17.00 arasında hizmet vermektedir.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.