Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, ilçede depremden etkilenen ailelere verilmek üzere 137 metrekarelik köy evlerinin yapımına başlanacağını açıkladı.
Başkan Deli açıklamasında; “6 Şubat depremin ardından köylerde ikamet eden, evleri yıkılan depremzedeler için kırsal mahallelerde yapılacak ve 137 metrekareden oluşan köy evlerinin ilk etabına Akpınar mahallesinde başlanıyor. Kısa süre içerisinde tüm evlerimizin inşaatına başlanacaktır. Yine kısa bir süre sonra hem yerinde dönüşüm hem de diğer köylerimizde köy evlerimiz başlayacaktır” ifadelerini kullandı.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.