HBB KATKISIYLA 2 KONTEYNER KENT TAMAMLANDI

HBB KATKISIYLA 2 KONTEYNER KENT TAMAMLANDI

ABONE OL
3 Ocak 2024 14:16
HBB KATKISIYLA 2 KONTEYNER KENT TAMAMLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HBB ile Güney Kore Kosin Presbyterian Kiliseleri ve uluslararası yardım kuruluşu REMAR S.O.S. işbirliğiyle, Antakya EXPO Yolu üzerindeki 2 yaşam alanı yapımı tamamlandı.   

Depremin ilk gününden itibaren konteyner kentlere yönelik her türlü desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yer tahsisinde bulunduğu iki yaşam alanına; Fen İşleri Daire Başkanlığı ve HATSU koordinesinde ise alt ve üstyapı hizmetleriyle katkı sağladı. HBB yetkilileri, saha düzenlemelerinden altyapı bağlantılarına kadar çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Ayrıca elektrik, su iletimi, aydınlatma lambaları, tel çit yapımı, parke ve şev taşı döşeme, peyzaj çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yuvarlak saclardan inşa edilen “REMAR S.O.S & HBB Yaşam Alanı” 100; her iklim şartlarına uygun malzemelerden yapılan “Güney Kore Kosin Presbyterian Kiliseleri & HBB Yaşam Alanı” ise 50 konuttan oluşuyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.